Zprávy z petičního výboru 18.11.2019

Vážení sousedé, krátká týdenní rekapitulace:
– Eviduji u sebe 196 podpisů, což je nádherný výsledek. Chci vás poprosit, abyste zájemcům o podepsání petice zdůrazňovali, aby psali čitelně, abychom neměli vysokou míru vyřazených petentů.
– Stále fungují 3 petiční místa: Pec nám spadla u zastávky Českolipská, Komunitní centrum Knoflík na Proseku a Prostor v Letňanech.
– Byl jsem minulý týden za úředníky na magistrátu, abych zjistil více informací, co vše můžeme dělat. A mám pro všechny dobrou zprávu, že velmi pravděpodobně budeme mít víc času na sběr podpisů, ale zatím počítejte s koncem listopadu, případnou změnu termínu potvrdím v tomto týdnu po návštěvě členů Výboru pro územní plán.
– Mám pro vás ale i špatné zprávy. Požadovaná změna územního plánu SV-G znamená, že zde mohou vyrůst až
❗️devítipatrové❗️ budovy.
– Úředníci mě také ujistili v mém původním názoru, že argumentace členů Rady MČ Prahy 18, že vlastník chce změnou územního plánu zainvestovat sportovní aktivity, není pravdivá. Naopak celé území SK Prosek je v novém metropolitním plánu, který bude platit od 1.1.2023, vedená jako zastavitelné území s číslem 2, což znamená, že zde mohou vyrůst max. dvoupatrové rodinné domy. To mě pouze utvrdilo v názoru, že vlastník chce pouze maximalizovat svůj zisk změnou územního plánu do roku 2023 a radní jak Prahy 9, tak i Prahy 18 mu v tom napomáhají.
– Na závěr vás jenom chci povzbudit, abyste našli odvahu a obešli své sousedy, informovali je o této novince a zkusili získat jejich podporu proti zrušení sportovišť, kde vyrostl např. Tomáš Rosický.

Se sousedským pozdravem,
Milan Balahura

Facebook: https://www.facebook.com/novyprosek/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s