Zprávy z petičního výboru 1.12.2019

O petici proti zástavbě fotbalového hřiště je velký zájem

Vážení sousedé,

dovolte mi krátkou rekapitulaci toho, co se podařilo po třech týdnech od sepsání petice.

➡ Eviduji u sebe 1045 podpisů. To znamená, že jsme naplnili náš cíl, který jsme stanovili pro měsíc listopad. Nesmíme však polevovat v našem snažení, protože je dost podpisů nečitelných a také je tam pár mimo Prahu. V našem okolí ještě je spousta lidí, kteří o plánech developerů vůbec netuší.

➡ V úterý jsem absolvoval schůzi s panem radním Doležalem (TOP09), který mi ukázal nákresy od SK Prosek, jak by mohla výstavba v budoucnu vypadat (vizte Facebook odkaz níže), dále mě ubezpečil v tom, že Rada MČ Prahy 9 3.12.2019 revokuje (vezme zpět) usnesení z června, kde souhlasila se změnou územního plánu. Na mou prosbu slíbil, že udělá všechno proto, aby přesvědčil Radu vydat přímo nesouhlasné stanovisko. Za tuto vstřícnost děkujeme! Jedná se o významný symbolický krok především směrem k Radě MČ Praha 18 – Letňany.

➡ V úterý se také konaly schůze rodičů na ZŠ Novoborská, jsem vděčný všem aktivním rodičům, kteří donesli podpisové archy petice do svých tříd. Díky této snaze se nám povedlo oslovit další obyvatelé na Proseku, Střížkovu a v Letňanech.

➡ Dále v úterý od 18:00 se konala schůze mezi zástupci SK Prosek a zástupci petičního výboru. Překvapivě zde byl přítomen i místostarosta Letňan Ondřej Lněnička, který má v gesci školství a vzdělávání. Zajímalo by mě, zda o plánech navštívit tuto schůzi informoval starostu a radního pro sport. Věřím, že ano a že to nezpůsobí rozbroje na letňanské radnici. Zástupci SK Prosek a místostarosta Lněnička slíbili, že zorganizují diskuze s občany na téma změny územního plánu v části areálu SK Prosek na území Nového Proseku nebo Prahy 9 a že o tom budou zavčas informovat veřejnost, kterou tato problematika zajímá. Za tuto iniciativu děkujeme. Zástupci SK Prosek nám představili svou vizi investic do areálu poté, co developer odkoupí část, kde se žádá o změnu územního plánu. Zástupci SK Prosek jsou přesvědčeni, že až obyvatelé uvidí tyto obrázky, tak budou houfně odvolávat své podpisy, proto plním svůj slib a obrázky přikládám. ( vizte Facebook odkaz níže) Pokud by někoho tento materiál přesvědčil, pište.

➡ Ve čtvrtek za mnou byli reportéři z aktuálně.cz, oslovili i desítku obyvatel Nového Proseka a Prahy 9 a prý v dalším týdnu by se měla objevit reportáž o této kauze. Věřím, že medializace nám pomůže k získání zastánců na Magistrátu hlavního města Prahy.

➡ Prosím, abyste v šíření petice nepolevovali. Ještě toho máme hodně před sebou a stále jsou zde lidé, kteří o tomto problému nic neví.

➡ Na závěr bych rád dodal, že spolu s opozičními zastupiteli ze Zdravých Letňan vypracováváme návrh, co s areálem SK Prosek dál.

Se sousedským pozdravem,

Milan Balahura

novy.prosek@seznam.cz

774620083

https://www.facebook.com/novyprosek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s