Zprávy z petičního výboru 31.8.2020

Vážení sousedé,

v návaznosti na červencové jednání s radním Šimralem vedení SK Prosek oslovilo petiční výbor s prosbou o pomoc. Potřebují investice do rekonstrukce a rozšíření svého sportovního areálu, které mohou uskutečnit pouze změnou územního plánu a výstavbou na svých pozemcích. Uvědomují si, že počáteční snaha to vše prosadit ve spolupráci s politickou reprezentací a bez vědomí obyvatel Prahy 9 a Prahy 18 nebyl správnou cestou, proto se obracejí na nás s prosbou o pomoc. My jsme souhlasili s tím, že jim pomůžeme zorganizovat debatu v areálu SK Prosek, kde představí svou vizi. Pokud budou vyslyšeny názory občanů, zapracují se námitky sousedů, budou jasné garance, že jejích sliby budou dodrženy, začneme se bavit o schválení územního plánu v této lokalitě.

Rozumíme tomu, že SK Prosek potřebuje investice do svého areálu, ale vše musí proběhnout ve spolupráci se sousedy, kteří mají právo mluvit do toho, jak bude vypadat jejích okolí.

Zároveň po nich budeme chtít garance toho, že všechny spolky, které jsou součástí SK Prosek, budou moci pokračovat a budou mít zajištěné místo v areálu SK Prosek. Stejnou garanci budeme požadovat pro Fotbalovou akademii, aby na území Prahy 9 zůstal zachován i nízkoprahový sport, jakým je fotbal.

Pokud vám není budoucnost areálu lhostejná, přijďte 7. září od 18:30 na veřejnou prezentaci a následnou diskuzi o budoucnosti areálu SK Prosek.

Návrh SK Prosek, o kterém budeme diskutovat

Za petiční výbor,

Milan Balahura

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s