Zprávy z petičního výboru 23.11.2020

Poté, co jsme nedostali žádné informace o prezentaci od 1. místostarosty Tomáše Portlíka, požádali jsme úřad MČ Praha 9 o vyjádření.

Zaslal jsem žádost o informace, které mi nebyly jasné. Níže přikládám celou korespondenci:

(odesláno 17.10.2020) Vážená paní, vážený pane,

místostarosta a radní Prahy 9 T. Portlík předložil na video jednání k situaci o budoucnosti SK Prosek svolané MHMP dne 8.10.2020 architektonickou studii řešení sportovišť SK Prosek.
V této souvislosti bychom rádi znali odpovědi na následující otázky:
– Který orgán MČ pověřil místostarostu Portlíka přípravou dotyčného navrhovaného řešení (bezúplatný převod pozemků, výstavba sportovišť z rozpočtu MČ a HMMP)? Byla to Rada MČ, Zastupitelstvo MČ? Nebo se jedná o vlastní iniciativu pana místostarosty?
– Jaké jsou finanční náklady na navržené řešení pro MČ? Existuje rozpočet? Prosíme o zaslání.
– Jakou formou má MČ Praha 9 zajištěno financování projektu? Jedná se o vlastní zdroje, úvěr, P2P, půjčku od MHMP?
– S jakými orgány města (odbory, komisí kultury a sportu, ZMČ a dalšími) byl tento záměr projednán a kdy? Pokud nebyl, proč?
– Kdo konkrétně zadal přípravu architektonické studie na řešení území SK Prosek? Prosíme o zaslání kopie objednávky/smlouvy MČ.
– Proč byla oslovena konkrétně architektonická kancelář, bylo to na základě dřívějších projektů realizovaných s MČ (případně jakých konkrétně) nebo bylo uskutečněno poptávkové či výběrové řízení?
– Jaké byly náklady na pořízení této architektonické studie? Žádáme o zaslání všech obdržených faktur/účetních dokladů vystavené v této věci na vrub MČ.

S přátelským pozdravem,

Milan Balahura
zástupce petičního výboru

Odpověď 1. místostarosty Tomáše Portlíka ze dne 3.11.2020 naleznete zde

Objednávku za studii ve výši 181 500 Kč naleznete zde

Fakturu za studii ve výši 181 500 Kč naleznete zde

Odpověď úřadu MČ Praha 9 ze dne 23.11.2020 naleznete zde

Zda je hospodárné utratit 181 tisíc z veřejných peněz městské části za studií na pozemek, který není ve vašem vlastnictví a ani nemáte způsob, jak ho získat, nechám na posouzení každého občana. Ale vzhledem k tomu, že o tomto projektu stále nevíme téměř nic, nevzbuzuje naší důvěru.

10.11.2020 se ještě konalo 1. jednání výboru pro sport a volný čas na Magistrátu v online režimu, kde nezaznělo nic nového. Proto přikládáme jenom prezentaci SK Prosek z tohoto výboru.

S přáním hezkého dne,

Milan Balahura

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s