Zprávy z petičního výboru 25.11.2019

BOJ PROTI NESMYSLNÉ ZÁSTAVBĚ POKRAČUJE ❗

Vážení sousedé,

dovolte mi krátkou rekapitulaci toho, co se podařilo po dvou týdnech od sepsání petice.

➡ Eviduji u sebe 542 podpisů. To znamená, že jsme teprve v půlce. Nesmíme proto zastavovat v našem snažení. V našem okolí ještě je spousta lidí, kteří o plánech developerů vůbec netuší.
➡ Díky tomu, že se vy všichni o problém zajímáte a podepisujete petici, daří se nám měnit názor představitelů na Praze 9, kteří v červnu souhlasili se změnou územního plánu, ale v současné době už otáčí a chtějí usnesení o plánované změně na území Letňan revokovat 👍 Radnici za to moc děkujeme, ale zdá se nám to jako nedostatečné, proto se chystáme v úterý požádat jménem všech petentů pana radního Doležala, aby rada Prahy 9 schválila NESOUHLAS s onou změnou.
➡ Znovu vyzýváme i Radu Prahy 18, aby se nad svými dřívějšími kroky zamyslela a zvrátila je ❌
➡ Mnozí se nás ptají, co ale s celým sportovištěm dál. Budeme prosazovat, aby radnice na Praze 9 a Praze 18 postupovaly společně a začaly hledat sportovního investora, který by byl ochotný zachránit a rozvíjet sport v naší části Prahy ⚽
➡ Když se podíváte na internetové diskuze, jak na Praze 9, tak i na Praze 18, tak ze zkušeností našich spoluobčanů zjistíte, že dětí a mladiství nemají vyžití, potulují se venku, často dělají nepořádek a tímto to nemusí končit ⛔ Pokud dopustíme zrušení sportovních sdružení, povede to ke zhoršení situace v oblasti volnočasové nabídky pro děti a mládež a snížení účinnosti prevence rizikového chování.
➡ Budeme dělat všechno proto, abychom získali pro tuto iniciativu slavné odchovance zdejšího sportu, jako je např. bývalý reprezentant Tomáš Rosický 🇨🇿 Hledáme sportovní osobnosti, které prošly kluby jako je TJ Kompresory, Bohemians Praha nebo SK Prosek. Jenom společnými silami můžeme tradici, která vznikla v roce 1905, zde u nás zachovat!
➡ Na závěr mám na vás všechny obrovskou prosbu! V úterý 17:00 – 19:00 se budou konat rodičovské schůze na ZŠ Novoborská, která přímo sousedí s SK Prosek. Rádi bychom našli několik dobrovolníků, kteří by byli ochotní si stoupnout před tři vchody této školy a oslovovat rodiče, zda by připojili svůj podpis pod naši petici 🖊 Prosím pište mi SMS, e-maily nebo volejte. Domluvíme se na detailech.
➡ Pokud sami nemůžete, prosím, oslovte své známé nebo sousedy ve vašem domě, kteří by nám touto službou hodně pomohli.
➡ Pro úspěch našeho snažení je klíčové, aby se opravdu VŠICHNI obyvatelé Prahy 9 a Prahy 18 dozvěděli o chystané změně 🗣 Vzhledem k tomu, že nemáme prostředky zaplatit si radniční noviny nebo jiná média, tak je potřeba jít cestou dobrovolnictví ✌
➡ Na závěr ještě jedna pozitivní zpráva – podařilo se nám zřídit DALŠÍ PETIČNÍ MÍSTO, a to v trafice u Penny Marketu u nákupního střediska Jizerka. Moc za to děkujeme!

Se sousedským pozdravem,

Milan Balahura
novy.prosek@seznam.cz
774620083

https://www.facebook.com/novyprosek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s